Wielki Finał! – MSI Telekom vs Corleone Team

4 czerwca 2016 17:30 ALK 2016 PlayOffs

Drużyna1234OTWynik
MSI Telekom131279546
Corleone Team1181012950

WIELKI FINAŁ: MSI Telekom – Corleone Team 46:50 (13:11, 12:8, 7:10, 9:12, 5:9) – po dogrywce!

MSI: Igliński 19 (1), Manikowski 10, Olkowski 7, Mazur 5, P. Kułakowski 2, Kowalski 2, K. Kułakowski 1, Jurek 0, Mikołajczak 0. Corleone Team: Rzosiński 11, Cieślak 10, Pi. Okomski 7 (1), Pamuła 6, Gibas 5, Pa. Okomski 5, Frąckowski 4, Modrakowski 2, Jagła 0.

Finałowy mecz licznie zgromadzonym kibicom w naszej hali przyniósł sporą dawkę emocji. A zwycięzcę wyłoniła dopiero dogrywka. Spotkanie miało kilka zwrotów akcji. Najpierw świetnie zaczął beniaminek, który po trafieniach Mikołaja Pamuły, Piotra i Pawła Okomskich prowadził 5:0, a później po akcji 2+1 Marcina Rzosińskiego 8:2. Mistrz odpowiedział jedynie rzutem za „2” Pawła Kułakowskiego. Jednak od 5. min. MSI Telekom zaczęło dominować. I jeszcze przed zakończeniem 1. kwarty wyszło na 13:11 po trafieniu Krzysztofa Mazura, który zdążył wyleczyć kontuzję na finał. Drugie 8 minut należało do obrońcy tytułu, który chwilami prowadził sześcioma punktami (17:11, 19:13, 23:17). Na przerwę zespoły udały się przy wyniku 25:19 dla MSI. Trzecia kwarta była podobna do pierwszej. Pierwsze jej 4 minuty Corleone Team wygrał 10:3 na chwilę odzyskując prowadzenie (29:28). Jednak później 5 „oczek” (3+2) zdobył Dariusz Igliński. I po 24. minutach wciąż aktualny mistrz wygrywał 32:29. Pięć minut 4. odsłony wskazywało na to, że zespół wiceburmistrza Krzysztofa Kułakowskiego znów będzie zwycięski. W 29. min. MSI Telekom prowadziło 41:32. Na dodatek beniaminek stracił za 5 fauli Pawła Okomskiego. Ostatnie trzy minuty regulaminowego czasu gry mistrz zagrał fatalnie taktycznie. Długo rozgrywane akcje kończyły się niecelnymi rzutami lub stratami. Na 10 sekund przed końcową syreną kropkę nad „i” przy 41:39 mógł postawić Krzysztof Kułakowski, lecz spudłował dwa „osobiste”. Dodatkowo przy zbiórce Krzysztof Mazur sfaulował Marcina Cieślaka. Ten wykorzystał dwa rzuty wolne. I mieliśmy remis 41:41. Jeszcze o wszystkim mógł zdecydować Mariusz Olkowski, lecz stracił piłkę pod koszem beniaminka. Dodatkowe 5 minut to już gra nerwów. Koszykarze MSI Telekom po akcjach Olkowskiego i Iglińskiego prowadzili 45:42, ale to było ostatnie ich słowo w tym finale. Później zabrakło im zimnej krwi pod koszem rywali. Do tego często faulowali. Marcin Cieślak i Marcin Rzosiński na 12 „osobistych” wykorzystali osiem, ale wystarczyło to do zwycięstwa, bo MSI Telekom odpowiedziało zaledwie jednym rzutem wolnym Krzysztofa Kułakowskiego. Jeszcze przy 46:49 do dogrywki mógł doprowadzić Dariusz Igliński, lecz spudłował za „3”. Kluczem do sukcesu okazały się: gra na tablicach oraz rzuty wolne. Corleone Team miał o 15 zbiórek więcej, a „osobiste” przyniosły mu 23 punkty. Najskuteczniejszymi graczami finału byli: Marcin Rzosiński (11 pkt, 11 zbiórek), Marcin Cieślak (10 pkt, 8 zbiórek) oraz Dariusz Igliński (19 pkt, 4 zbiórki, 5 przechwytów), Piotr Manikowski (10 pkt, 5 zbiórek).